1.série

2. července 2009 v 23:55 | Bender

Vesmírný pilot 3000

O půlnoci 1. ledna 2000 je poslíček Philip J. Fry nešťastnou náhodou kryogenicky zmražen, poté,
co spadne do kryoboxu, když doručuje
pizzu v Kryogenickém centru v New Yorku. Je rozmrazen za 1000 let, už v novém New Yorku, 31. prosince 2999 a po rozmrazení odveden k referentce pro přidělování osudů Leele.
Leela mu přiřkne povolání poslíčka, což se Fryovi nelíbí, a tak uteče do města. Když chce zavolat svému praprapra… prasynovci, profesoru Hubertu Farnsworthovi, potká robota jménem Bender, který chce také využít sebevražednou budku, kterou Fry považoval za budku telefonní. Bender pozve Frye do hospody a spřátelí se. Poté společně utíkají před Leelou do podzemních ruin starého New Yorku...

Na měsíc a dál

Poté, co je určeno jejich postavení ve společnosti, jsou Fry, Leela (Leela se stane kapitánkou
lodi) a Bender seznámeni s dalšímizaměstnanci Planet Express: podnikovým doktorem Johnem Zoidbergem, stážistkou Amy Wongovou a úředníkem Hermesem Conradem.
Na jejich první misi, pouhém doručení bedny s hračkami na Měsíc, Fry zažije šok. Z Měsíce se stalo pouhé lákadlo pro turisty s velkým lunaparkem. Historie dobývání Měsíce a programu Apollo se ztratila kdesi dávno v historii a byla nahrazena otravnými písničkami o velrybářích z Měsíce.
Protože Fry chce vidět Měsíc opravdový, při "naučné" jízdě sjede s vozíkem z dráhy a vydá se s Leelou do měsíční pustiny. Amy bohužel ztratí klíče od lodi, protože jí spadly do bedny s hračkami, které jsou teď v herním automatu...

Nejlepší přítel robota

ry bydlí v kancelářích Planet Expressu, což se projeví zvýšenou spotřebou vody a hromadou odpadků před budovou firmy, která láká sovy. Fry také používá motory kosmické lodi místo
sušáku vlasů. Když pak ještě sní profesorovi mimozemskou mumii, pohár trpělivosti všech přeteče a Fry se musí přestěhovat.
Nastěhuje se k Benderovi, u kterého ale vydrží jen pár dní, protože Benderův byt má dva metry krychlové. Začne se tedy shánět po nějakém jiném bydlení. S Leelou a Benderem pár volných bytů projdou, ale žádný není vyhovující (první je pod vodou a zatéká do něj, druhý má velmi složitou strukturu a třetí je v New Jersey). Protože jeden z profesorových kolegů zemře, uvolní se jeho byt, kam se Fry s Benderem přestěhují. Ale během party v novém bytě zjistí, že Benderova anténa ruší televizní vysílání v celém patře domu. Domovnice proto Bendera vyhodí a on musí se vrátit do svého starého bytu.


Marná vesmírné lásky snaha

Po neúspěšném pokusu najít Leele přítele je posádka Planet Express
poslána na "daňově odpočitatelnou dobročinnou akci" zachránit faunu Vergonu 6 před vyhynutím. Planeta byla kompletně vytěžena a má se začít hroutit. Bohužel je na Vergon 6 uvalena blokáda kvůli Branniganově zákonu. Fry, Leela a Bender jsou tedy zatčeni Zappem Branniganem. Leela se snaží vyjednávat, ale kapitán se ji jenom snaží svést. Leela sice odmítne, ale později mu podlehne a vyspí se s ním.
Sexuálně uspokojený Brannigan povolí posádce letět na Vergon 6 a posádka začne se záchranou zvířat...

Útěk z Planety robotů

Posádka Planet Expressu si zajde na blernsball do Madison Cube
Garden, ale jsou povoláni zpět do práce, protože dorazila další objednávka. Zásilka má být doručena na planetu Čapek 9, která je obydlena k lidem nepřátelskými roboseparatisty, takže samotnou zásilku má doručit Bender. Když dorazí k planetě, naštvaný Bender je spuštěn pomocí navijáku na povrch. Fry a Leela ale místo zprávy o doručení dostanou od Bendera zprávu, že byl roboty zatčen, protože spolupracuje s lidmi. Fry a Leela se vydají za ním, a aby nebyli zabiti, převléknou se za roboty. Poté, co se na chvíli schovají v robotím kině, se Fry a Leela dostanou na zahájení každodenního honu na lidi. Ten k jejich překvapení zahajuje Bender, který ho zneužije ke svému obohacení...

Konzerva za všechny prachy

Fry je na tom opravdu zle! Nemá už ani na slipy bleskovky! Když se jeho přítel Bender dostane
do vězení za krádež v obchodním domě, Fryovi, Leele a Amy chybí na zaplacení kauce 50 centů.
Při pohledu z okna policejní stanice na budovu banky si Fry vzpomene na svůj starý účet, který v ní zanechal před 1000 lety. Úroky narostly a jeho původních 93 centů se změnilo na 4 miliardy dolarů.
Začne peníze plnými hrstmi vyhazovat za předměty z jeho doby.

Má tři slunce

Z Bendera se stává nový kuchař firmy Planet Express. Spolu s Fryema Leelou se vydá na Neptun, aby nakoupil všechny potřebné ingredience na recept od televizního "šéfkuchaře bez čepice". Na Neptunu se Fry potká s pouličním obchodníkem s orgány a když s ním chce Fry vyměnit své plíce za žábry, musí ho, jako vždy, zachraňovat Leela.

Drtivý odpad

Profesor Farnsworth oznámí posádce, že se budou účastnit předání Cen akademie vynálezců. Očekává výhru, protože tam chce představit
svůj nejnovější vynález - Hodiny smrti. Poté, co dorazí na předávání, Farnsworth se střetne s Ogdenem Wernstromem, který mu nemůže odpustit, že mu kdysi dal známku 1-. Během hádky se profesor dozví, že hodiny smrti předváděl na symposiu už předchozí rok. Dá se proto okamžitě do vymýšlení nového vynálezu. S čichoskopem (přístroj umožňující čichat do dálek) však neuspěje a cenu získá Wernstrom. Profesor se ale rozhodne čichoskop postavit. Během přípravy si vzpomene, že ho postavil už před rokem.

Peklo jsou ti druzí roboti

Po koncertě skupiny The Beastie Boys jde Bender flámovat a získá závislost na elektrických
pulzech. Pomalu se potácí od devíti k pěti, dokud nenajde spásu ve Chrámu robotologie. Ovládán svou novou vírou, začne být nadmíru slušný a zbožný, až tím svému okolí začne lézt na nervy. Fry s Leelou se mu snaží připomenout jeho bývalé zlozvyky, aby se vrátil ke svým starým způsobům. Když konečně podlehne, je odkázán robopeklu, kde mu Roboďábel v hudebním čísle vylíčí, jaká nepředstavitelná muka ho až do skonání věků čekají. Naštěstí mu na pomoc opět přicházejí Fry a Leela, aby ho před tímto krutým osudem uch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anton Anton | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 0:25 | Reagovat

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama